Twoje forum o częściach samochodowych




Odpowiedz
 Posty: 15   Strona 1 z 2  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Cytuj
Przekładka
Post przez: » 22 mar 2013, o 14:26 
Orientuje się ktoś z forumowiczów może jaki jest koszt przekładki? W ostatnim czasie znalazłem dużo stosunkowo młodych autek z GB za niewielkie pieniądze. Konkretnie interesuje mnie Opel Astra H - opłaci się przerzucić kierownicę na lewą stronę z prawej, czy lepiej w PL szukać autka z seryjnym rozwiązaniem i w modyfikacje się nie bawić?

Jeśli znacie- to będę wdzięczny o namiary PEWNYCH firm z podkarpacia/małopolski, które się konkretnie tym specjalizują.



Posty: 3
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:20
  
Cytuj
Re: Przekładka
Post przez: » 25 mar 2013, o 13:21 
Ja bym się na Twoim miejscu porozglądał za wersją z seryjnie umieszczoną kierownicą po lewej stronie.

Co prawda mam znajomego, który robi przekładki do różnych samochodów i całkiem fajnie mu to wychodzi. Za całość woła sobie wyłącznie koszty kupienia ćwiartki auta z kierownicą po lewej stronie i dobrą flachę - w sumie tak się opłaca robić. Jak chcesz to Ci dam namiar na PW.

Ale ogólnie jeździłem kilkoma samochodami (np. Pugiem 206) po średnio udanej przekładce gdzie wszystko trzeszczało i na przyszłość jakbym miał kupować auto dla siebie to raczej z kierownicą po "właściwej" stronie. ;)



Administrator
Posty: 91
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 13:49

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  
Cytuj
Re: Przekładka
Post przez: » 23 maja 2013, o 14:16 
Nie wiem jakie są koszty przekładki ale wiem, że się nadal opłaca bo po co inaczej ludzie ściągaliby te Ople z wielkiej Brytanii?? Tylko nie spodziewaj się wydatków groszowych, a jeśli zależy Ci na konkretach to odezwij się na PW - nie będę reklamy na forum robił :P



Posty: 114
Dołączył(a): 21 maja 2013, o 14:49

Samochód:
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  
Cytuj
Re: Przekładka
Post przez: » 28 cze 2013, o 14:17 
Odezwij się Tomash na PW - coś wymyślimy



Posty: 38
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 15:06

Samochód:
Rok produkcji: 1999
  
Cytuj
Re: Przekładka
Post przez: » 28 cze 2013, o 14:18 
Jeszcze za niedlugo bedzie mozna rejestrowac Angliki w Polsce to juz w ogole bedzie wypas



Posty: 41
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 14:56

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  
Cytuj
Re: Przekładka
Post przez: » 5 sie 2013, o 09:49 
Oprócz kierownicy jeszcze światła trzeba przestawić, bo w Polsce są bardziej na prawo a tam na lewo ;)



Posty: 6
Dołączył(a): 5 sie 2013, o 08:15

Samochód:
  
Cytuj
Re: Przekładka
Post przez: » 5 sie 2013, o 10:32 
Tutaj masz obszerny artykuł o przebudowie anglika:
http://www.auto-swiat.pl/1-auto-z-anglii-na-polskich-drogach-przekladamy-kierownice-w-prawej-strony-na-lewa

Zgodnie z tym co w nim wyczytałem koszty przebudowy i rejestracji mogą zamknąć się sumą kilku tysięcy złotych ale zależnie od modelu samochodu może się nawet go nie udać przerobić.
Trzeba przede wszystkim znaleźć dobry warsztat. Najlepiej taki który zajmowałby się tylko lub głównie tym. ;)



Posty: 23
Dołączył(a): 5 sie 2013, o 09:04

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  
Cytuj
Re: Przekładka
Post przez: » 6 sie 2013, o 09:44 
Ogłoszenie jakieś w gazecie, jak ktoś się prywatnie zajmuje robieniem przekładek. Dzwonisz, pytasz które przerobił, czy ma jakieś pokazać, ile tego zrobił, dogadujesz się co do kasy i jazda.



Posty: 44
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 15:32

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  
Cytuj
Re: Przekładka
Post przez: » 8 sie 2013, o 14:14 
Tak jak już chciałbyś coś takiego robić to znajdź gościa który wie jak to zrobić i już to robił. Inaczej nie ma to sensu bo się nagle dowiesz że musisz dopłacić bo wyskoczą dodatkowe koszty itd. :evil:



Posty: 5
Dołączył(a): 5 sie 2013, o 08:40

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  
Cytuj
Re: Przekładka
Post przez: » 8 sie 2013, o 14:58 
Popieram słowa poprzednika



Posty: 6
Dołączył(a): 5 sie 2013, o 08:15

Samochód:
  
Odpowiedz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  

« Przejdź do strony głównej
Skocz do:  



cron
Części samochodowe
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL phpBB SEO