Twoje forum o częściach samochodowych




Odpowiedz
 Posty: 4   Strona 1 z 1 
Cytuj
Opinia Alfa 147
Post przez: » 4 lip 2013, o 10:50 
Obecnie jeżdże moją ulubioną BMW ale kiedyś trzeba coś zmienić dlatego chciałbym sie was zapytać co sądzicie o alfa romeo 147 ?? Jeśli waszym zdaniem jest jakieś lepsze autko w cenie zbliżonej do alfy to przyjmuje każdą propozycje ŚMIAŁO !!!



Posty: 11
Dołączył(a): 3 lip 2013, o 08:13

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  
Cytuj
Re: Opinia Alfa 147
Post przez: » 9 lip 2013, o 09:24 
Jest to świetne autko styliści alfy postarali sie tworząc to autko z kompaktowego hatchbacka. Do dyspozycji mamy duży wachlarz silników, do dyspozycji mamy zarówno 100-konnego diesla, jak również 250-konną "benzynę" z V6 pod maską. Robi wrażenie piękne autko.



Posty: 5
Dołączył(a): 5 lip 2013, o 11:55

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005
  
Cytuj
Re: Opinia Alfa 147
Post przez: » 5 sie 2013, o 09:13 
Alfą 147 przejechałem ok. 80.000 km. I nic - żadnych poważnych usterek. Oprócz przeglądów były 2 naprawy - wymiana cięgna zmiany biegów, gdyż zaczęło zbyt ciężko chodzić. Druga usterka to również wymiana linki, lecz tym razem od hamulca ręcznego. Widać linki nie są silnym punktem alfy. Wymiana żarówek - lewa strona OK, prawa - trzeba poświęcić ok. pół godziny. Minus również za szybko rysujące się plastiki wewnątrz kabiny (na szczęście nie jest ich wiele). Nic nie piszczy, nie trzeszczy. Przypadłością alfy jest również rozrząd, lecz to za sprawą nieuzasadnionego zwiększenia przez producenta okresów wymiany (powinno się wymieniać po ok. 60-80 tyś. km, tak zaleca fabryczny warsztat fiatowski). Ogólnie alfa to dobry samochód, lecz wymagający - trzeba serwisować odpowiednio i musi być eksploatowany nie jako wół roboczy, lecz delikatnie.



Posty: 23
Dołączył(a): 5 sie 2013, o 09:04

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  
Cytuj
Re: Opinia Alfa 147
Post przez: » 13 sie 2013, o 09:17 
Nie wiem, ja bym się chyba bał wymienić BMW na Alfę Romeo zwłaszcza, że o BMW wypowiadasz się "moją ulubioną", czyli chyba wszystko z nią ok, tak? ;)



Posty: 44
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 15:32

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  
Odpowiedz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  

« Przejdź do strony głównej
Skocz do:  



cron
Części samochodowe
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL phpBB SEO