Twoje forum o częściach samochodowych




Odpowiedz
 Posty: 21   Strona 1 z 3  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Cytuj
Ranking tarcz hamulcowych
Post przez: » 31 gru 2013, o 11:36 
Zauważyłem, że wielokrotnie pojawiają się na forum tematy o opinie dotyczące producentów tarcz hamulcowych. Pomyślałem więc, że wspólnymi siłami będziemy w stanie stworzyć pewnego rodzaju ranking, który będzie zawierał zarówno tych najlepszych jak i nieco gorszych producentów tarcz. Co o tym myślicie?



Posty: 38
Dołączył(a): 21 maja 2013, o 14:41

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  
Cytuj
Re: Ranking tarcz hamulcowych
Post przez: » 31 gru 2013, o 11:39 
Pomysł sam w sobie wydaje się ciekawy, nieco trudniej może być z jego realizacją. Z własnego doświadczenia wiem, że tarcze hamulcowe firmy A mogą być dobre dla danej marki, a dla kolejnej już niekoniecznie - stąd różne opinie o konkretnych firmach w internecie. Po części wiąże się to również z oczekiwaniami kierowców - niektórzy z nich mają na tyle wybujałą fantazję, że kupują chińskie klocki po kilkanaście pln za sztukę i oczekują, że auto bez problemu zrobi 400 tys. km... Jeśli chodzi o sam ranking tarcz hamulcowych to możemy spróbować - dla mnie czołówką jest ATE i to właśnie ich produkty montuję do swojego samochodu.



Administrator
Posty: 91
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 13:49

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  
Cytuj
Re: Ranking tarcz hamulcowych
Post przez: » 31 gru 2013, o 11:47 
Jeśli o mnie chodzi to dla mnie najlepsze klocki hamulcowe produkuje Brembo, w dalszej kolejności ATE, a ostatnie miejsce na podium ciężko mi przyznać, bo z tych dwóch firm korzystałem i byłem zadowolony. Nie mniej jednak wiele dobrego czytałem o firmie Ferodo - oni ponoć robią bardzo dobre klocki hamulcowe. Może ktoś się wypowiedzieć w tym temacie?



Posty: 114
Dołączył(a): 21 maja 2013, o 14:49

Samochód:
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  
Cytuj
Re: Ranking tarcz hamulcowych
Post przez: » 31 gru 2013, o 11:55 
@up

to jest ranking tarcz hamulcowych a nie klocków... ^^

Natomiast jeśli już pytasz o firmę Ferodo to właśnie na temat tarcz chyba niezbyt dobre opinie krążą - co innego o klockach hamulcowych, które kiedyś (nie wiem jak teraz) w połączeniu z tarczami Brembo stanowiły pierwszy wybór dla każdego miłośnika Alfy Romeo :)



Posty: 41
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 14:56

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  
Cytuj
Re: Ranking tarcz hamulcowych
Post przez: » 31 gru 2013, o 12:07 
E, ale i tak ładnie trafiłem. :D

Tak na serio to pisałem oczywiście o tarczach, nie wiem czemu wspomniałem o klockach... Chodziło mi naturalnie o tarcze hamulcowe Brembo i tarcze hamulcowe ATE, które wg mnie zajmują dwa pierwsze miejsce bez względu na markę czy też model samochodu, bo są to po prostu bardzo dobrze zaopatrzone firmy, które stawiają na jakość a nie na ilość :)



Posty: 114
Dołączył(a): 21 maja 2013, o 14:49

Samochód:
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  
Cytuj
Re: Ranking tarcz hamulcowych
Post przez: » 31 gru 2013, o 12:09 
ATE > Brembo > Ferodo



Posty: 43
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 15:22

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  
Cytuj
Re: Ranking tarcz hamulcowych
Post przez: » 31 gru 2013, o 12:10 
A tarcze hamulcowe Bosch? To ponoć też dobry produkt, ale jakoś nikt nie może się i przy okazji mnie przekonać do części Boscha? Czemu tak?



Posty: 72
Dołączył(a): 21 maja 2013, o 14:25

Samochód:
  
Cytuj
Re: Ranking tarcz hamulcowych
Post przez: » 31 gru 2013, o 12:13 
Przeważnie jak ktoś coś odradza to z własnego doświadczenia. Ja nie mogę powiedzieć niczego złego o częściach Bosch, bo jakoś nie mam doświadczenia w tym zakresie... kiedyś, ale to już kilka ładnych lat temu miałem świece od Boscha i jakoś nie zauważyłem, żeby były wyjątkowo lepsze/gorsze... Ale jednak to inny produkt, więc wypowiadać się nie będę.



Administrator
Posty: 91
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 13:49

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  
Cytuj
Re: Ranking tarcz hamulcowych
Post przez: » 31 gru 2013, o 15:53 
Co prawda nie mam doświadczenia w korzystaniu z tarcz hamulcowych Boscha, bo do tej pory ile razy wymieniałem tarcze w swoim samochodzie to zawsze wychodziły taniej jakiś innych marek... Ale mimo to nie miałbym problemu z tym, żeby zamontować Boscha bo przecież jest to uznana i ceniona na całym świecie marka i producent części. Może kiedyś w przyszłości...



Posty: 159
Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 14:53

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996
  
Cytuj
Re: Ranking tarcz hamulcowych
Post przez: » 31 gru 2013, o 15:55 
A ja miałem u siebie w Fordzie tarcze hamulcowe Boscha i byłem bardzo zadowolony :) myślałem nawet żeby kolejny zamiennik kupić też Boscha, ale jednak wybór padł na ATE bo mieli je w promocji

_________________
Skórka od ba­nana, cze­ka na każdej ścieżce życia...


Avatar użytkownika

Posty: 63
Dołączył(a): 18 mar 2013, o 11:47

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  
Odpowiedz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  

« Przejdź do strony głównej
Skocz do:  



cron
Części samochodowe
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL phpBB SEO