Twoje forum o częściach samochodowych




Odpowiedz
 Posty: 17   Strona 1 z 2  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Cytuj
Ranking amortyzatorów
Post przez: » 31 gru 2013, o 16:30 
Skoro już w innym dziale powstał ranking tarcz hamulcowych to myślałem, że może stworzymy podobne tematy w innych działach? Bo niby czemu amortyzatory miałyby mieć mniejsze zainteresowanie od amortyzatorów? W takim razie (o ile moderacja pozwoli) w tym dziale chciałbym, abyście wypisywali swoje doświadczenia powiązane z poszczególnymi modelami amortyzatorów.

_________________
Skórka od ba­nana, cze­ka na każdej ścieżce życia...


Avatar użytkownika

Posty: 63
Dołączył(a): 18 mar 2013, o 11:47

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  
Cytuj
Re: Ranking amortyzatorów
Post przez: » 31 gru 2013, o 16:38 
Nie jest to zły pomysł, powoli będziemy zaczynali tworzyć takie informacje o rankingach w każdym z działów - oczywiście będzie to dotyczyło wyłącznie najpopularniejszych części samochodowych. Zapraszam do merytorycznej dyskusji.



Administrator
Posty: 91
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 13:49

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  
Cytuj
Re: Ranking amortyzatorów
Post przez: » 31 gru 2013, o 16:43 
Widzę, że forum wzbogaca się w coraz nowsze tematy - miło widzieć. W takim razie może ja zacznę, dość zaskakująco. Bo jeśli o mnie chodzi to w chwili obecnej najbardziej sobie cenię amortyzatory Monroe, z którymi mam bardzo dobre doświadczenia i już w drugim samochodzie montuję właśnie te amorki.



Posty: 159
Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 14:53

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996
  
Cytuj
Re: Ranking amortyzatorów
Post przez: » 31 gru 2013, o 16:56 
Podoba mi się ten pomysł z rankingami, może uda nam się sprowadzić nieco więcej kierowców na forum, którzy będą wyrażali swoje opinie i w ten sposób powstaną nam rankingi z prawdziwego zdarzenia :) Dlatego jeśli o mnie chodzi to zdecydowanie najlepiej prezentuje się japońska firma Kayaba, która robi doskonałe amorki i gazowo-olejowe i same olejowe (choc z tych już niemal nie korzystam). A jeśli miałbym się pokusić o drugie miejsce (a właściwie to pierwsze na równi z Kayabą) to zdecydowanie tu wybrałbym niemiecką firmę Sachs - też naprawdę produkują doskonałe części, można o dobrych opiniach na temat tych dwóch firm poczytać na innych stronach, podstronach sklepów internetowych oraz forach internetowych.



Posty: 114
Dołączył(a): 21 maja 2013, o 14:49

Samochód:
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  
Cytuj
Re: Ranking amortyzatorów
Post przez: » 3 sty 2014, o 14:02 
Do niemieckich samochodów zdecydowanie Sachs, natomiast do japońskich Kayaba... często te firmy są dostawcami części na pierwszy montaż dla swych rodzimych marek.

_________________
CAN'T STOP ME



Posty: 78
Dołączył(a): 18 paź 2013, o 13:53

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991
  
Cytuj
Re: Ranking amortyzatorów
Post przez: » 3 sty 2014, o 14:06 
Dla mnie Gabriel, Sachs, Kayaba i Monroe... i to nawet chyba w takiej kolejności



Posty: 43
Dołączył(a): 18 paź 2013, o 13:21

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2002
  
Cytuj
Re: Ranking amortyzatorów
Post przez: » 3 sty 2014, o 14:10 
A do francuskich samochodów? Macie jakiś pomysł?



Posty: 44
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 15:32

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  
Cytuj
Re: Ranking amortyzatorów
Post przez: » 3 sty 2014, o 14:12 
Hm, jeśli o mnie chodzi to wydaje mi się, że to nie ma dużej różnicy czy dane amortyzatory pasują do francuskich, angielskich, niemieckich czy japońskich aut... Oczywiście tworzy się takie rankingi, że jak amerykańskie to Monroe, jak japońskie to Kayaba, a jak niemieckie to Sachs, ale... jeśli ktoś założyłby amortyzatory Sachs do Toyoty Corolli (o ile są takie w ogóle w produkcji) to wierzcie mi, że nie skończyłoby się to końcem świata... a całkiem możliwe, że ktoś z takiego rozwiązania byłby zadowolony



Posty: 114
Dołączył(a): 21 maja 2013, o 14:49

Samochód:
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  
Cytuj
Re: Ranking amortyzatorów
Post przez: » 3 sty 2014, o 14:19 
Oczywiście, że można nabyć amortyzatory Sachs do wielu modeli Toyoty i z tego co ja wiem, to rozwiązanie jest wśród wielu osób cenione i uważane za dobre posunięcie.



Administrator
Posty: 91
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 13:49

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  
Cytuj
Re: Ranking amortyzatorów
Post przez: » 3 sty 2014, o 14:24 
Mhm to przynajmniej tę kwestię mamy rozstrzygniętą. Natomiast jeśli o mnie chodzi to wydaje mi się, że jednak najlepsze amortyzatory robi firma Sachs - w sumie głównie z ich usług korzystam jeśli chodzi o rynek zamienników i może stąd mam tak wyrobione zdanie

_________________
"Bo benzyna płynie w naszej krwi..."


Avatar użytkownika

Posty: 33
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 15:04

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  
Odpowiedz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  

« Przejdź do strony głównej
Skocz do:  



cron
Części samochodowe
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL phpBB SEO