Twoje forum o częściach samochodowych




Odpowiedz
 Posty: 5   Strona 1 z 1 
Cytuj
Buduje własny garaż , i szukam oszczędności
Post przez: » 14 gru 2014, o 12:39 
Witajcie Koledzy !
Mam do was parę pytań, liczę na waszą pomoc
Kończę budowę swojego warsztatu, nie jest to jakiś wielki warsztat aczkolwiek założyłem działalność gospodarczą i mam zamiar na tym zarabiać - zawsze było to moim marzeniem : )

W związku z tym iż większość narzędzi pobiera ogromnie dużo energii elektrycznej szukam jakiś oszczędności , sposobu na tańszą eksploatacje sprzętu. Dowiadywałem się u swojego dostawcy energii czy mogę liczyć na jakąś zniżkę - odpowiedział ze jedyne co mogą zrobić to nocna taryfa ale przecież nie będę po nocach naprawiał samochodów :D

Kolejnym pomysłem to wspomaganie się kolektorami słonecznymi ? Dużo osób teraz to montuje w domach , mieszkaniach - ale czy ta moc wystarczy na jakieś chociaż 30% zmniejszenie energii w warsztacie ?
Każdy wie , że start jest najtrudniejszy, nie od razu będę miał kolejki klientów a niestety rachunki trzeba płacić - puki mam pieniążki z dotacji chce je ulokować jak najlepiej

Dziękuje za wszystkie rady !



Posty: 1
Dołączył(a): 14 gru 2014, o 12:38

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
  
Cytuj
Re: Buduje własny garaż , i szukam oszczędności
Post przez: » 14 gru 2014, o 15:10 
Witaj kolego!
Powiem ci , że kolektory słoneczne to dość dobry pomysł jednakże musisz się liczyć kosztami.
Są firmy, które pomagają z dotacją na taki sprzęt tak samo jak z zdjęciem eternitu z dachu.
Ja znam firmę, która pomaga w uzyskaniu 45% dotacji na montaż instalacji - http://www.hydrogaz.eu/

Może się przyda , w każdym bądź razie sam też się zastanawiam nad takim rozwiązaniem. Może ktoś jeszcze na forum będzie chciał się wypowiedzieć to oboje skorzystamy : )

Pozdrawiam Andrzej S



Posty: 1
Dołączył(a): 14 gru 2014, o 15:10

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
  
Cytuj
Re: Buduje własny garaż , i szukam oszczędności
Post przez: » 9 sty 2015, o 16:07 
Nie wiem czy jest na forum jakiś właściciel warsztatu samochodowego, ale takie wydaje mi się że dużo łatwiej i szybciej uzyskałbyś pomoc na jakimś forum biznesowym czy coś takiego :)



Posty: 44
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 16:46

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  
Cytuj
Re: Buduje własny garaż , i szukam oszczędności
Post przez: » 30 sty 2015, o 14:56 
Na pewno kolektory słoneczne są ciekawym pomysłem,ale nie wiem czy sprawdzą się w przypadku garażu lub warsztatu,zainwestowałbym w standardowe ogrzewanie np: na zużyty olej jest bardzo opłacalne.

_________________
http://www.e-Autoparts.pl



Posty: 66
Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 14:58

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009
  
Cytuj
Re: Buduje własny garaż , i szukam oszczędności
Post przez: » 18 lut 2015, o 12:32 
Lepiej wydaj na urządzenia i narzędzia do warsztatu.



Posty: 21
Dołączył(a): 18 lut 2015, o 11:28

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  
Odpowiedz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  

« Przejdź do strony głównej
Skocz do:  



Części samochodowe
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL phpBB SEO