Twoje forum o częściach samochodowych




Odpowiedz
 Posty: 4   Strona 1 z 1 
problem z temperaturą VW POLO
Post przez: » 7 maja 2013, o 15:59 
Mam problem ze swoją Polówką. Przy większych prędkościach auto zamiast utrzymywać stałą temperaturę (lub chłodzić naturalnie powietrzem, nie?) to się grzeje. Do pewnego zakresu prędkości, bodaj 60-70 km/h jest OK, ale potem wskazówka szybko wędruje na czerwone pole. Co może być nie tak? Na innych forach ludzie pisali, że pewnie termostat, ale co dziwne w korku temperatura się utrzymuje... Pomóżcie!!



Posty: 50
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 15:49

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996
  
Re: problem z temperaturą VW POLO
Post przez: » 14 maja 2013, o 10:57 
Ja bym rozpoczął od dokładnego sprawdzenia układu chłodzenia, a więc nie tylko termostatu, ale także i chłodnicy, wszystkich przewodów (zrób test na szczelność) czy też pompy wody. Sprawdź poziom płynu chłodniczego.

Wentylator pewnie jest OK, bo gdyby był walnięty to byś miał problemy w czasie postojów etc.



Posty: 11
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 11:50

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
  
Re: problem z temperaturą VW POLO
Post przez: » 15 maja 2013, o 14:00 
Racja, najlepiej wszystko dokładnie sprawdzić, bo wcale nie jest powiedziane czy to jest termostat. Po objawach ciężko stwierdzić, więc bez wizyty w warsztacie się może nie obejść. Daj znać potem co i jak.



Administrator
Posty: 91
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 13:49

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  
Re: problem z temperaturą VW POLO
Post przez: » 26 cze 2013, o 14:47 
Myślałem, że dałem tutaj odpowiedź, ale jednak sobie zapomniałem. Przyczyną przegrzewania się auta był uszkodzony termostat. Kupiłem nowy i jest OK.



Posty: 50
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 15:49

Samochód:
Silnik:
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996
  
Odpowiedz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  

« Przejdź do strony głównej
Skocz do:  



cron
Części samochodowe
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL phpBB SEO